• DST-slider2.jpg

O nas

Zachęcam gorąco zarówno Kielczan jak i gości z kraju i zagranicy przebywających, bądź przejeżdżających przez Kielce, do wizyty w Pałacyku Tomasza Zielińskiego. Obiekt nasz jest XIX-wieczną miejską rezydencją o charakterze romantycznym.

Od 1985 roku Pałacyk jest siedzibą Domu Środowisk Twórczych i przez cały rok tętni życiem. Co miesiąc prezentujemy nowe ekspozycje malarskie, plastyczne bądź fotograficzne. Promujemy nowych twórców w regionie, zapraszamy uznanych artystów oraz znane z pierwszych stron gazet postacie ze świata kultury, nauki publicystyki itp. Muzyka "na żywo" króluje w naszym ogrodzie w każdy niedzielny wieczór od maja do października. Od 30 maja 2005r. jesteśmy gospodarzem Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej "Dom Praczki", powstałej z inicjatywy Leszka Mądzika - jedynej tego typu placówki w Polsce, a może nawet na świecie.

Poza programem merytorycznym oferujemy państwu miłą kawiarnię, świetną kuchnię, pokoje gościnne, piękny ogród położony w środku najstarszego w Polsce Parku miejskiego.

Życzę państwu miłych i niezapomnianych wrażeń z pobytu w Pałacyku Tomasza Zielińskiego w Kielcach.
Ryszard Pomorski
Dyrektor Domu Środowisk Twórczych

© Your Company. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! templates by AgeThemes